Pirkuma ceļvedis: ieteikumi atpūtas zvilņa izvēlei

Pirmajā mirklī atpūtas zvilnis šķiet kā vienkārši ērts jūsu dzīvojamās istabas, guļamistabas vai mājas biroja papildinājums. Taču lūkojoties plašāk, ko pārstāv atpūtas zvilnis, tas ir daudz vairāk par vienkāršu papildinājumu. Kopš 1600. gadiem, kad francūži to popularizēja kā centrālo elementu, atpūtas zvilnis, kā mēs to pazīstam šodien, ir elegances un greznības vēstnesis.

Atpūtas zvilnis, zināms arī kā “ģībšanas dīvāns”, laika gaitā attīstījās un tika piemērots arī lietošanai ārā. No modernas mēbeles līdz psihiatra biroja aksesuāram, atpūtas zvilnis ir atradis savu ceļu uz mūsu mājām. Daži cilvēki nezina, kā izvēlēties pareizo atpūtas zvilni. Šajā pirkšanas ceļvedī mēs apskatīsim visus vērā ņemamos aspektus, lai atrastu īsto atpūtas dīvānu.

 

Dažāda veida atpūtas zviļņi – atrodiet savu

Tā kā atpūtas zvilnim ir tik fascinējoša vēsture, laika gaitā tas ir attīstījies un mainījies. Taču kāpēc atpūtas zvilnis ir tik populārs? Tas nodrošina komfortu gluži kā dīvāns, taču tā kompaktais izmērs to padara piemērotu dažādiem telpas iekārtojumiem. Stilu dažādība ļaus atpūtas zvilni iekļaut jebkurā interjerā, no klasiska līdz mūsdienīgam. Populārākie ir:

Atpūtas zvilnis bez roku balstiem – šāda veida atpūtas zviļņa vienā gala ir atzveltne un tam nav roku balstu. Tas iederēsies praktiski jebkur, taču novietojot to pie sienas, jūs varēsiet taupīt vietu. Zviļņa atzveltne var būt regulējama, kas to padara īpaši ērtu lasīšanai vai filmu maratoniem.

Atpūtas zvilnis ar vienu roku balstu – Viktorijas laika atpūtas zvilnis kļūs par jūsu telpas centrālo elementu. Tā vienīgais roku balsts apvij atzveltni un sniedzas līdz zvilņa vidus daļai. Novietojiet to pie sienas, lai taupītu vietu un papildinātu savu interjeru.

Atpūtas zvilnis ar diviem roku balstiem – šis atpūtas zvilnis ir īpaši paredzēts gulēšanai, tādēļ tas lieliski iederēsies jūsu dzīvojamā istabā. Tā pozīcija ne tikai ļaus ērti atpūsties pie TV, bet arī komfortabli nosnausties pēcpusdienā.

Divu malu atpūtas zvilnis – zināms arī kā Recamier zvilnis, tam ir paaugstināti abi gali. Lai gan Recamier stila zvilnis nebūs labākā izvēle ērtai atpūtai, tas pilnīgi noteikti pievērsīs uzmanību jebkurā vietā.

Kā izvēlēties un novietot atpūtas zvilni

Tagad, kad esat noskaidrojuši visas opcijas atpūtas zviļņa iegādei, nākamais solis ir atpūtas zviļņa pielāgošana jūsu mājai. Atpūtas zviļņa pielāgošana un integrēšana jūsu mājā nebūt nav sarežģīta.

Lai gan atpūtas zvilnis pats par sevi ir iespaidīga mēbele, tas lieliski iederēsies vairumā telpu. Ja jūs domājat par to, kādā virzienā atpūtas zvilnim būtu jāatrodas, vispirms ņemiet vērā pārvietošanās plūsmu istabā. Novietojot atpūtas krēslu klusā vietā, ļaujiet tam radīt intīmu stūrīti. Atkarībā no atpūtas zviļņa veida, tas var arī iederēties pie sienas vai loga, vai kafijas galdiņa.

Izvēloties zvilni bez roku balsta, izpratne par to, kā novietot atpūtas zvilni, rodas dabiski. Izveidojiet harmonisku atpūtas zonu un kombinējiet zvilni ar moduļu dīvānu. Ja jūs nezināt, kā izvēlēties labās vai kreisās puses moduļu dīvānu, izdomājiet, kurā vietā vēlaties sava dīvāna stūri. Novietojiet to pretī durvīm vai kādam citam svarīgam punktam – TV, kamīns – patīkamai un gaisīgai atpūtas zonai.

Lai radītu ērtu zonu atpūtai, pārdomājiet telpas iekārtojumu, kas ļaus noskaidrot, kurā pusē būtu jāatrodas atpūtas zvilnim. Parasti tā atzveltne vai roku balsts var bloķēt plūsmu telpā un darboties kā atdalošs elements. Tādēļ labāk novietojiet to pie sienas vai zonā, kurā pārvietojaties mazāk. Atstājiet pietiekami daudz vietas piekļuvei un papildiniet to ar grīdas lampu vai mazu galdiņu.

 

Kāds ir mans stils? Pareizā krāsa un materiāls

Tagad parunāsim par tām detaļām, kas jāizceļ, izvēloties atpūtas zvilni – materiāls, krāsa un stils. Ņemot vērā jūsu pašreizējo interjeru, jums noteikti paveras plašas izvēles iespējas.

Ja jums vairāk patīk tīras dizaina līnijas vai industriāla noskaņa, izvēlieties neitrālas krāsas atpūtas zvilni. Zvilnis ar vienkāršām kājām, ar nelieliem ornamentiem vai bez tiem, vai dīvāns ar metāla rāmi. No materiāliem noteikti izcelsies āda vai zamšāda, neatkarīgi no krāsas.

Tie, kuriem patīk romantisks, francūžu iedvesmots stils, noteikti priecāsies par iespēju papildināt savu māju ar atpūtas zvilni. Šeit iederēsies polsterētie zviļņi ar detalizētām kājām vai roku balstiem, jo īpaši gaišās krāsās. Izvēlieties samtu – nekas nebūs labāks par to. Ja vēlaties telpu padarīt spilgtāku greznā veidā, mēs iesakām izmantot dzīvīgas krāsas.

Savukārt tiem, kuri novērtē klasisku, vienmēr aktuālu pieeju, būtu jāizvērtē Chesterfield stila atpūtas zvilnis. Šis elegantais variants lieliski izskatīsies jebkurā krāsā, tam tikai jāiekļaujas telpā. Arī lina apdare ir fantastiska, jo īpaši kombinācijā ar dekoratīvām detaļām uz koka kājām.

Izvēloties atpūtas zviļņa materiālu, izvērtējiet tā lietošanas biežumu un ņemiet vērā ne tikai savu iemīļoto stilu, bet arī materiāla izturību. Zīds, samts, zamšāda vai āda – šie materiāli ir vienreizēji, taču tiem nepieciešama īpaša kopšana, lai tie saglabātu savu skaistumu. Mikrošķiedra un poliesters nodrošina vajadzīgo komfortu un ir vienkārši kopjami. Tas noderēs, ja jums ir bērni vai mājdzīvnieki, vai jums vienkārši patīk katru dienu pazvilnēt. Lai atrastu vairāk opciju, kas atbilst jūsu vajadzībām, kad izvēlaties pareizo atpūtas zvilni, mēs aicinām apskatīt mūsu iecienītākās mēbeles zemāk.