Uzturiet dārzu kārtībā ar dzīvžoga šķērēm
Ja jums ir dārzs, jums, iespējams, ir dzīvžogs, kuru vēlaties saglabāt skaisti apgrieztu. Ar dzīvžoga trimmeri dzīvžoga apgriešana līdzināsies pastaigai. Dzīvžoga šķēres darbu paveiks, cik vien ātri un glīti iespējams. Ticiet mums, ieguldījums dzīvžoga trimmerī būs tā vērts. Tas nekopto dzīvžogu pārvērtīs perfekti sakoptā jūsu dārza elementā. Vietnē vidaXL mēs piedāvājam plašu dzīvžoga šķēru klāstu, un mums, iespējams, ir tas, kas nepieciešams jums. Pārlūkojiet mūsu pilno kolekciju tiešsaistē, šajā lapā.
Lietas, kas jāapsver, iegādājoties dzīvžoga trimmeri
Kā ar jebkuru citu instrumentu, ir dažas svarīgas lietas, par kurām jādomā, iegādājoties dzīvžoga šķēres. Jums, piemēram, jāņem vērā dzīvžoga augstums, kontaktligzdu pieejamība jūsu dārzā un citas. Tālāk mēs aplūkosim dažus faktorus, kurus iesakām pārdomāt, pirms iegādājaties savu jauno dzīvžoga trimmeri.
Pirmā lieta - vispirms kārtīgi aplūkojiet savu dārzu. Šeit jums jāapsver dzīvžoga veids, kuru plānojat griezt, dzīvžoga augstums un biezums, jūsu dārza izmērs, kā arī tas, cik pieejams ir jūsu dzīvžogs. Ja jūsu dzīvžogs ir tuvu sienai vai žogam, tas ir jāņem vērā. Šie faktori būs ļoti nozīmīgi nosakot, kāda izmēra un jaudas dzīvžoga šķēres jums vajag. Ja jums ir liels, biezs dzīvžogs, kas ietver visu dārzu, jums vajadzēs jaudīgu dzīvžoga trimmeri, lai paveiktu uzdevumu. Ja jūsu dzīvžogs ir tuvu sētai vai līdzīgai konstrukcijai, jūs varētu dot priekšroku īsākam dzīvžoga trimmerim, jo to būs vieglāk kontrolēt šaurās vietās.
Kad esat rūpīgi apskatījis savu pagalmu, jums jāpārdomā tādi faktori kā jauda, izmaksas, garums, asmeņa veids un svars. Jo biezāks un lielāks ir jūsu dzīvžogs, jo jaudīgāks instruments jums nepieciešams. Mēs šo aplūkosim sīkāk, runājot par elektriskajiem un degvielas dzīvžoga trimmeriem.
Jums, protams, arī jāapsver savs budžets. Vietnē vidaXL jūs atradīsiet dzīvžoga šķēres par labu cenu, taču arī tās būs dažādās cenu kategorijās, tāpēc izlemiet, cik daudz - vai cik maz - vēlaties tērēt savam jaunajam dzīvžoga trimmerim.
Garums ir vēl viens būtisks faktors. Ja jums jādarbojas šaurās vietās, īss dzīvžoga trimmeris būs parocīgs, savukārt garie dzīvžoga trimmeri ļaus vieglāk un vienmērīgāk apgriezt jūsu dzīvžogus. Dzīvžoga šķēres var būt gan vieglas, gan smagas. Ja šis būs jūsu pirmais dzīvžoga trimmeris, mēs iesakām izvēlēties vieglāku modeli. Un, visbeidzot, jums jāapsver asmeņa veidi, kas nosaka to, cik tālu viens no otra ir asmeņa zobi - saukti arī par asmeņa šķirbām. Vairumam lietotāju mājas uzdevumiem mazāku šķirbu asmenis būs pietiekams.
Apskatiet dažādos dzīvžoga trimmeru veidus
Tagad, kad labāk zināt savas vajadzības, ļaujiet mums parādīt, kāda veida dzīvžoga trimmeri ir pieejami tirgū.
-
Elektriskais dzīvžoga trimmeris. Populārākā izvēle, runājot par dzīvžoga trimmeriem, ir elektriskais. Elektriskie dzīvžoga trimmeri parasti ir vieglāki par citiem, tāpēc tos ir vieglāk lietot. Turklāt tie bieži vien ir lētāki un klusāki. To iedarbināšana un kopšana ir vienkāršāka nekā degvielas dzīvžoga trimmeriem. Taču tiem mēdz būt zemāka jauda nekā degvielas dzīvžoga trimmeriem. Elektriskie dzīvžoga trimmeri ir pieejami gan variantā ar vadu, gan bez tā.
-
Degvielas dzīvžoga trimmeris. Degvielas dzīvžoga trimmeri sver vairāk, un tos ir nedaudz grūtāk lietot nekā elektriskos dzīvžoga trimmerus. Taču tie darbojas ātrāk un ir jaudīgāki par elektriskajiem modeļiem. Šī iemesla dēļ degvielas dzīvžoga trimmeri ir piemēroti komerciālām vajadzībām.
Vispārīgi runājot, ja dzīvžoga trimmeri plānojat izmantot mājās, elektriskais modelis, visdrīzāk, būs labākā izvēle.
Kad izmantot dzīvžoga trimmeri un kad nē
Mēs iesakām neizmantot dzīvžoga trimmeri koku zariem, ja vien tie nav ļoti smalki. Ja jums jānogriež biezi koka zari, jums vajadzēs jaudīgāku instrumentu, piemēram, dzīvžoga griezēju. Taču smalku zariņu, dzīvžoga vai krūmu apgriešanai dzīvžoga trimmeris būs ideāla izvēle. Ja esat iesācējs dārza darbos, zināt, kuru instrumentu izmantot un kad, varētu būt sarežģīti. Kad, piemēram, jums jāizmanto dzīvžoga griezējs un kad dzīvžoga trimmeris? Kad jums vajadzīgs zāģis?
Šī ir plaša tēma, tāpēc šobrīd koncentrēsimies uz dzīvžoga trimmeriem. Parasti mēs iesakām izvairīties no dzīvžoga šķēru izmantošanas zariem vai kokiem, ja vien tie nav ļoti smalki. Tām vienkārši nav nepieciešamās jaudas, lai sagrieztu zarus. Tā vietā izvēlieties zāģi koku zariem.
Kā apgriezt pāraugušu dzīvžogu, to nesabojājot
Jūs, protams, vēlaties likt dārzam un dzīvžogiem izskatīties skaisti. Tas nozīmē, ka atzarošana un trimmerēšana ir svarīgas dārzkopības prasmes. Trimmērējot un atzarojot, jūs veicināt biezāku, veselīgāku un simetriskāku jūsu augu un dzīvžogu augšanu, ko vēlas katrs dārza īpašnieks. Tāpat ņemiet vērā, ka ziedoši dzīvžogi ziedēs ilgāk, ja tie tiek trimmerēti un atzaroti.
Dzīvžoga trimmera izmantošanai noteikti nepieciešamas prasmes, laiks un zināšanas, taču neuztraucieties - jūs varat to izdarīt. Mēs esam apkopojuši nelielu ceļvedi, lai palīdzētu jums pareizi paveikt šo uzdevumu, procesā nesabojājot dzīvžogu.
Izveidojiet trimmerēšanas plānu
Tāpat kā visam citam, ja jums ir plāns, dzīvžoga apgriešana būs daudz vienkāršāka. Vispirms, jums jāzina, ar kādu augu jums jātiek galā, lai jūs zinātu, kad ir labākais laiks tā apgriešanai. Parasti dzīvžoga trimmerēšanai labākais laiks ir tad, kad ir ierobežots mitruma līmenis, laikapstākļi ir vēsi un debesis ir skaidras. Tas samazinās infekciju vai slimību risku, kas varētu sabojāt jūsu dzīvžogus. Ja uz dzīvžoga redzat jaunus pumpurus, ir īstais laiks ņemt palīgā dzīvžoga trimmeri. Griešanas laikā centieties veikt pēc iespējas mazāk griezumu, lai novērstu sēnīšu un baktēriju iekļūšanu atvērtajās vietās.
Vispirms jums ir jānogriež visi nedzīvie zari. Tāpat mēs iesakām maksimāli atdarināt dzīvžoga dabisko formu, jo laika gaitā tas rezultēsies retākā trimmerēšanā, atzarošanā un formas veidošanā. Izmantojot dzīvžoga trimmeri, sāciet pie pamatnes un veiciet lielus, slaukošus griezumus kustībā uz augšu.
Kad jums vajadzētu atzarot un apgriezt jūsu dzīvžogu?
Kā minējām iepriekš, tas būs atkarīgs no katra auga. Taču pastāv vispārējs noteikums. Parasti labākais laiks apgriešanai un atzarošanai ir miera periods ziemā. Labākais laiks vecu un nelielu zaru noņemšanai nav noteikts. Ieteicams negriezt dzīvžogu laikā no agra līdz vēlam rudenim, ja dzīvojat mērenā zonā, jo šajā gada laikā ir daudz sēnīšu sporu. Vēla ziema un agrs pavasaris parasti ir labākais laiks, lai dzīvžoga trimmeri liktu pie darba. Ja apgriešana tiek veikta formas un augstuma uzturēšanai, vasara ir labākais laiks.
Dzīvžoga trimmeri: kopšana un drošība
Dzīvžoga trimmera kopšana un drošība ir galvenie faktori, kuros sevi jāizglīto. Nav svarīgi, kuru dzīvžoga trimmeri izvēlaties, ir svarīgi, ka izlasāt un ievērojat instrukcijas. Tas nodrošinās drošu lietošanu un ilgu dzīvžoga trimmera kalpošanas laiku. Degvielas trimmeri pēc nepieciešamības būs jāuzpilda, un jums vajadzēs izmantot modelim piemērotu degvielu. Tāpat ik pa laikam būs nepieciešama aizdedzes sveces nomaiņa un jānodrošina, lai ieplūdes atvere būtu tīra.
Jums vienmēr jāuzmana asmeņi, lai tie būtu asi - tas attiecas uz jebkura veida dzīvžoga trimmeri. Ik pa laikam jums vajadzēs mainīt vai noasināt asmeņus. Visbeidzot, ir svarīgi notīrīt dzīvžoga trimmeri pēc tā izmantošanas.
Darbojoties ar instrumentiem, drošība vienmēr ir svarīgs faktors. Dzīvžoga trimmeris ir jaudīgs instruments, tāpēc drošībai jābūt prioritātei. Jūs nevēlaties būt bezrūpīgs ar jaudīgajiem asmeņiem. Uzmanīgi ievērojiet instrukcijas, un, ja tā ir pirmā reize, kad izmantojat dzīvžoga trimmeri, mēs iesakām izvēlēties vieglāku modeli. Vienmēr esiet uzmanīgs ar asmeņiem. Dažiem dzīvžoga trimmeriem ir drošības funkcijas, piemēram, zobu pagarinājumi, kas atvieglo asmeņa turēšanu prom no ķermeņa. Tāpat jūs atradīsiet dzīvžoga trimmerus, kas automātiski atslēdz asmenim jaudu, kad jūs atlaižat pogu. Izmantojot dzīvžoga trimmeri, mēs iesakām lietot acu aizsargus un drošības cimdus. Ja jūsu dzīvžoga trimmeris ir skaļš, jums noderēs arī ausu aizbāžņi vai dzirdes aizsargi.
Ja jums nepieciešama palīdzība ar dzīvžoga trimmera izvēli, aicinām sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas komandu, lai mēs varētu jums palīdzēt.