Krāsu ABC

Interjers · 1. Jūlijs 2022

Krāsas piesaista acis, maina noskaņojumu un izceļ noteiktas detaļas jebkurā telpā. Tomēr vai, izvēloties interjera krāsu dizainu savām mājām, mēs visi neesam mazliet nobijušies no izteiksmīgiem toņiem? Par laimi, mēs esam šeit, lai pastāstītu jums, ka saskaņot krāsas interjera dizainā, lai iegūtu harmonisku izskatu, ir diezgan viegli.

Esam atklājuši noslēpumus, kas saistīti ar telpu papildināšanu ar krāsām, sākot no pareizās interjera krāsu kombinācijas izvēles līdz idejām par to, kā izmantot krāsu apli interjera dizainā. Lai gan ir svarīgi noteikumi, kas jāievēro, viena no jautrākajām dekorēšanas daļām ir eksperimenti ar krāsu. Sāksim ar krāsu ABC, lai radītu konsekventu, bet dzīvīgu telpu, kas atspoguļo jūsu individualitāti.

 

diddyeltouny (Instagram)

 

_instarior (Instagram)



Interjera dizaina krāsu noteikumi: vai man vajag krāsu shēmu visai mājai?


Atbilde uz šo jautājumu ir jā un nē, atkarībā no tā, kā jūs iztēlojaties savu mājokli. Izstrādājot interjera dizaina pamatkrāsu noteikumus, vēlamies iedrošināt jūs izmantot arī savu radošumu un stila izjūtu. Mēs aplūkosim trīs svarīgākos noteikumus, kas jāatceras, mācoties, kā izmantot krāsu apli interjera dizainā.


Complementary scheme

1. Krāsu papildshēma


Krāsu papildshēma sastāv no divām nokrāsām krāsu aplī, kas ir pretstatā viena otrai. Trīs tradicionālās krāsu kombinācijas, ar kurām jāsāk, ir: sarkana un zaļa, dzeltena un violeta vai oranža un zila. Šīs krāsu kombinācijas ir paredzētas kā akcenta toņi, tāpēc līdzsvaram varat pievienot neitrālas krāsas.


 

inma_deconordic (Instagram)


2. Krāsu likums 60-30-10


Saskaņā ar šo noteikumu dominējošajai krāsai jābūt 60% no telpas, sekundārajai krāsai - 30% un akcenta krāsai - 10%. Pietiek ar matemātiku; lūk, kā piemērot šo noteikumu:

  • 60% atspoguļo telpas kopējo krāsu - fonu. Šī ir krāsa, ko izmantosiet lielākajai daļai sienu, kā arī lielākajām mēbelēm, piemēram, jūsu dīvānam un lielākiem dekoriem, piemēram, paklājam.

  • 30% ir jūsu sekundārā krāsa, kas piešķir dziļumu, vienlaikus ļaujot jūsu galvenajai krāsai izcelties. Mēs iesakām izmantot šo krāsu mazāk redzamām mēbelēm, piemēram, krēsliem un galdiņiem, kā arī aizkariem.

  • Atlikušie 10% ir jūsu akcenta krāsa. Šī toņa izvēle ir visjautrākā, jo varat pievienot krāsu, lai piešķirtu telpai īpašu noskaņu. Vienkārši izmantojiet to spilvenos, pledos un citos dekoratīvos priekšmetos. Turklāt jums būs fleksibilitāte, lai pārkārtotu vai aizstātu šos elementus pēc nepieciešamības, lai saglabātu svaigu dizainu.


 

raumhoch2 (Instagram)

 

zen_colors_home (Instagram)


3. Vēso un silto krāsu kombinēšana


Siltās krāsas ietver sarkano, oranžo, dzelteno un neitrālos toņus, jo tās sniedz siltuma un spilgtuma sajūtu. Ja vēlaties, lai jūsu viesistabas (un virtuves) interjera krāsu dizains mirdzētu, vienlaikus saglabājot mājīguma sajūtu, šīs krāsas ir lieliska izvēle.

No otras puses, zilā, zaļā, pelēkā un violetā krāsa ir vēsas krāsas, kas ir smalkākas, vienlaikus telpā izstarojot mieru. Tāpēc mēs iesakām tās izmantot guļamistabas vai vannasistabas interjera krāsu dizainā.

 

linterieuradvies (Instagram)


Kā papildināt mājokli, izmantojot interjera krāsu shēmas


Daži no svarīgākajiem interjera krāsu dizaina noteikumiem jūsu mājai ir uzskaitīti augstāk. Tomēr mēs uzskatām, ka noteikumi ir jāpārkāpj (dažreiz), jo īpaši, ja runa ir par krāsu saskaņošanu interjera dizainā. Apgūstot krāsu saskaņošanu interjera dizainā, varat izvēlēties vairākus ceļus:

  • Jūs varat izvēlēties krāsu shēmu un pieturēties pie tās visā mājoklī, mainot tikai fokusu, eksperimentējot ar dažādiem vienas krāsu saimes toņiem. Piemēram, vēsāki toņi ir piemēroti mierīgai guļamistabai un lasītavai, savukārt siltāki toņi labāk darbojas dzīvīgā virtuvē vai ap jūsu izklaides zonu. Saskaņā ar krāsu psiholoģiju, vēsie toņi mūs nomierina, palīdzot pārvarēt stresu un atpūsties. No otras puses, siltajām krāsām ir enerģētisks efekts, kas liek mums justies optimistiskiem un dzīvīgiem.

  • Aicinām izmantot arī brīnišķīgo neitrālo toņu sniegtās priekšrocības. Jūsu mājokļa interjera krāsu dizainā melnā krāsa piešķir nedaudz (vai vairāk) dramatiskuma jebkurai vietai un izceļ galvenos iekārtojuma elementus. Baltā krāsa vienmēr atsvaidzinās telpu un mēbeles, piešķirot tām modernāku noskaņu. Pelēkā un bēšā krāsa var tikt izmantotas, lai nodrošinātu tukšu audeklu jūsu interjeram vai piezemētu spilgtās iezīmes.

  • Jūs varat izvēlēties 2022. gada Pantone krāsu, ļoti skaisto Very Peri, lai radītu telpu, kas šķiet mūsdienīga. Drosmīgais un radošais zilais tonis ar violetiem apakštoņiem ir gan iedvesmojošs, gan nomierinošs, un tā dinamiskā klātbūtne piešķir dziļumu. Ja akcenta siena Very Peri krāsā ir par daudz, mēs ierosinām iekļaut to jūsu interjerā nelielās devās.

 

kleurhumeur (Instagram)


♥ Profesionāļa padoms: grāmatu, piemiņas lietu un ģimenes fotoattēlu izmantošana, lai telpā ienestu krāsas, ir vienkāršākais veids, kā to izdarīt. Arī augi un svaigi ziedi ir svarīgi viesmīlīgā un dzīvīgā interjerā.