Pusdienu sola iegādes ceļvedis – ieteikumi ideālam solam

Vai jūs vēlaties radīt perfektu zonu, lai baudītu maltītes ar saviem mīļajiem? Īstā sēdēšanas risinājuma atrašana nav vienkāršs uzdevums. Ir jāpadomā par vairākām lietām – telpas izkārtojumu, nepieciešamo izmēru, vēlamo dizainu un daudzām citām. Un kā ir ar pusdienu solu?

Mūsu ceļvedis jums palīdzēs uzzināt, kā izvēlēties ideālo pusdienu solu. Pusdienu sols noteikti būs pareizā izvēle modernai ēdamistabai. Pēdējo gadu laikā pusdienu soli atgriežas modē, un tie ir lieliski! Universāli un plaši, tie nodrošina daudz vietas sēdēšanai un ir piemēroti jebkuram interjera stilam.

Tomēr pirms pirkuma veikšanas ir vairāki aspekti, kuriem pievērst uzmanību. Novērtējiet savas sēdvietu vajadzības un izvēlieties solu, uz kura būs gana vietas jūsu ģimenei un draugiem. Lai nodrošinātu līdzsvarotu maltīšu zonas stilu, mēs parādīsim, kā izvēlēties pusdienu sola krāsu. Melnas krāsas sols nezaudēs savu aktualitāti, bet vai tas papildinās jūsu bohēmas stila interjeru? Soli ir praktiski un forši, taču tiem jābūt arī ērtiem. Tāpēc arī pareizā sola materiāla izvēle ir svarīga. Turklāt ir pieejami daudz un dažādi materiāla varianti, piemēram, koka vai polsterēti soli. Atradīsim tieši jums nepieciešamo solu!

 

Kā izvēlēties ideālo pusdienu solu

Pirms ķeramies klāt detaļām, jums būtu jāzina, kādēļ iemīlēsiet savu jauno pusdienu solu:

  • Sols ļaus ietaupīt – vairāk vietas sēdēšanai, tērējot mazāk! Šis ir ekonomisks risinājums, kas var aizvietot 2 vai 3 krēslus.
  • Teicama daudzpusība. Ir pieejami dažāda veida un formu soli, kas jums ļaus radoši iekārtot savu ēdamzonu.
  • Ieturiet maltīti stilīgi! Pusdienu soli ir ne tikai stilīgi un moderni, bet tie tiek uzskatīti par vienmēr aktuālu sēdēšanas risinājumu!

Tagad, kad zināt, kāpēc jums būtu jāiegādājas pusdienu sols, noskaidrosim, kurš no tiem būs kā radīts tieši jums. Sāksim ar mērījumiem. Vieglākais ceļš būtu jau gatava sola komplekta iegāde. Šādā gadījumā jums vienkārši jānomēra vieta un jāpārliecinās, ka ap to ir pietiekami daudz vietas, lai pārvietotos.  

Ja vēlaties iegādāties solu savam pusdienu galdam, pievērsiet uzmanību tam, cik garam jābūt jūsu pusdienu solam. Vispirms pārliecinieties, ka sols ir vienā garumā ar galda malu. Ja jūsu galda izmērs atļauj, jūs varat izvēlēties īpaši garu pusdienu solu.

Ņemiet vērā arī galda kājas – galds ar vienu kāju nodrošinās daudz vietas, savukārt galds ar vairākām kājām ierobežos vietu zem galda. Ja solu vēlaties novietot zem galda, tad solam jābūt vismaz 10 cm īsākam nekā attālums starp galda kājām.

Ierobežotā platībā, jūsu pusdienu sola izmēri noteiks telpas funkcionalitāti. Ja sols jānovieto pie sienas, pārliecinieties, ka atzveltnes augstums atbilst pašreizējam iekārtojumam (sienas plauktu, dekoru vai loga palodzes augstumam).

Neaizmirstiet par plānošanu! Novērtējiet savas sēdvietu vajadzības un izvēlieties pareiza garuma solu. Lai jūsu viesiem būtu ērti sēdēt, katram pieaugušajam rekomendētais sēdvietas platums ir 60-80 cm.

Kāds pusdienu sols ir labākais jums

Jūsu pusdienu galdam jābūt saskaņotam ar solu, lai radītu ideālu ēdamzonas iekārtojumu. Lai saprastu, kurš sols būs piemērots tieši jūsu vajadzībām, apskatiet šos variantus:

  • Zem galda paliekami soli
  • Pilna garuma soli
  • Soli ar vai bez atzveltnes
  • Stūra pusdienu soli

Jūs prātojat, vai pusdienu solam būtu jāatrodas zem galda? Izvēle ir jūsu rokās, pārdomājot pieejamo platību un jūsu stila vēlmes. Zem galda paliekami soli izskatās mājīgi, un tie nodrošina vairāk vietas sēdēšanai, turklāt tie neaizņem vietu, kad netiek lietoti. Lai nodrošinātu vairāk vietas kājām, mēs iesakām izvēlēties šādu solu galdam ar vienu kāju.

Vai jūs vēlaties uzzināt, cik daudz galdam būtu jāatrodas virs sola? Galdam būtu jānosedz solu par 10-12 cm. Šis noteikums vislabāk darbojas pilna garuma soliem, nodrošinot lielisku sēdēšanas komfortu. Par galdu garāks sols neļaus sēdēt ērtā attālumā no šķīvjiem, vienlaikus aizņemot standarta sola dziļumu – 60 cm.

Sols bez atzveltnes vienmēr aizņems mazāk vietas un to varēs novietot zem galda telpas optimizācijai. Tāpat tas rada atvērtas telpas iespaidu un padara ēdamazonu gaišāku. Ja meklējat vairāk komforta, sols ar atzveltni ir kā radīts jums. Novietojiet to lielā ēdamistabā un ļaujiet tam kļūt par jūsu interjera centrālo elementu.

Stūra pusdienu sols lieliski iederēsies mājīgā iekārtojumā. Kombinējiet to ar atpūtas krēsliem atkarībā no pieejamās platības. Mēs iesakām izmantot galdus ar vienu kāju vai ovālas formas galdus.

 

Stilīgs pusdienu sols

Pirms sola iegādes noteikti paturiet prātā savas ēdamistabas estētisko aspektu. Plašais materiālu klāsts sniedz iespēju radīt lielisku stilu. Iegādājoties pusdienu solu ar atzveltni, meklējiet stilīgu apdari. Auduma apdare ir ērtākā izvēle, savukārt samts vai mākslīgā āda jūsu interjeram piešķirs modernu noskaņu.

Vienkāršākam stilam izvēlieties koka vai rotangpalmas solus un papildiniet tos ar krāsainiem spilveniem. Runājot par krāsām, izmēģiniet toņus, kas izceļas. Kad izvēlaties krāsu paleti, ņemiet vērā kopējo ēdamzonas iekārtojumu. Ja jūsu interjers ir minimālistisks, melns sols līdzās neitrāliem toņiem noteikti izcelsies. Siltākai noskaņai izvēlieties zemes toņus ar krāsu akcentiem.

Pusdienu sola iegāde jūsu maltīšu zonai varētu būt viens no jūsu labākajiem lēmumiem. Tie ir daudzpusīgi un praktiski, ļauj ietaupīt vietu, un būsim godīgi – tie izskatās lieliski. Pārdomājiet savas vajadzības un pieejamo platību, kā arī sekojiet mūsu ieteikumiem par to, kā iegādāties ideālu pusdienu solu.