Kā izvēlēties gultu – gultas iegādes ceļvedis

Izvēlēties īsto gultu ir svarīgi, ja nevēlaties negulētas naktis. Tā kā trešo daļu savas dzīves jūs pavadāt gultā, ir jānodrošina kvalitatīvi gulēšanas apstākļi. Lai to izdarītu, jāpievērš uzmanība dažām lietām.

Pirms tik svarīga pirkuma veikšanas ir nepieciešama neliela izpēte. Jums jāizprot savas vajadzības – gultas izmērs, gulēšanas paradumi un stila preferences. Jūsu miega kvalitāti ietekmē arī gultas pamatne. Piemērota gulta arī uzlabos jūsu guļamistabas funkcionalitāti.

Lai izveidotu harmonisku guļamistabas interjeru, uzziniet, kā izvēlēties gultas rāmja krāsu, kas iederēsies jūsu stilā. Tas attiecas arī uz gultas materiāliem; visas pieejamās opcijas pārvērtīs jūsu gultas medības jautrā nodarbē! Ja nezināt, ar ko sākt, mūsu ceļvedis, kā izvēlēties īsto gultu, ir tieši tas, kas jums vajadzīgs!

 

Kā izvēlēties gultas izmēru

“King” vai “Queen” izmēra gulta? Runājot par gultas izmēru, jums noteikti jāpadomā par sevis palutināšanu. Vairāk vietas, vairāk komforta, kas nozīmē arī labāku miegu. Novērtējiet savas guļamistabas izmēru, lai būtu drošs, ka gulta iederēsies telpā.

Lai saprastu, kā izvēlēties gultas izmēru, sāciet ar savas guļamistabas mērīšanu. Labākai funkcionalitātei nodrošiniet pietiekami daudz vietas ap gultu. Neaizmirstiet par papildus aksesuāriem, kas aizņem vietu, piemēram, gultas atzveltne. Ja jūsu guļamistaba ir neliela, izvairieties no masīvām gultām – telpa izskatīsies pārpildīta. Izvēlieties izvelkamu dīvānu vai mazāka izmēra gultu.

Plašai guļamistabai varat izvēlēties lielu gultu. Pat ja tajā guļat viens, mēs tomēr iesakām iegādāties divvietīgu gultu. Tādējādi jums būs pietiekami daudz vietas labam miegam.

Nākamā lieta mūsu sarakstā – pareizā izmēra matrača izvēle. Pareizs matrača izmērs ir atkarīgs no gultas rāmja izmēra – parasti 2 cm mazāks. Pirms pirkšanas noteikti pārbaudiet, vai izmēri atbilst. Turklāt jūsu jaunajam matracim jānodrošina lielisku balstu jūsu mugurai.

Pārdomājiet savas miega vajadzības – arī jūsu partnera. Izmēģiniet dažāda veida matračus un atrodiet to, kurš der tieši jums. Daži matrači ir piemērotāki vieglākiem gulētājiem, citi paredzēti kustību ierobežošanai, un vēl citi nodrošina dažādas gulēšanas pozīcijas.

 

Labākais gultas rāmis tieši jums

Mūsdienu gultas pamatņu piedāvājums ir patiešām plašs, padarot pirkumu nedaudz sarežģītāku. Kad meklējat, kurš gultas rāmis ir labākais, apskatiet populārākos:

  • Dīvānveida pamatnes
  • Gultas rāmji
  • Regulējami gultas rāmji
  • Divstāvu gultas

Dīvānveida pamatnes ir populārākā izvēle. Dažām no tām ir virsējais panelis bez atsperēm stingrākai sajūtai. Iecienītākā ir pamatne ar atsperu malu, kas nodrošina mazāk kustības un labāku matrača izturību. Dīvānveida pamatne tiek uzskatīta par labāko gultas rāmja veidu, jo zem gultas ir vieta glabāšanai. Tajā var glabāt gultasveļu, turklāt atvilktnes var personalizēt.

Gultas rāmjiem parasti ir līstīšu pamatne. Tā var būt fiksēta vai kāpņveida ar centrālo balsta siju. Mīkstais koks ir elastīgāks, tādēļ tas šķiet mazāk stingrs kā dīvānveida pamatne. Lai zinātu, kam pievērst uzmanību, iegādājoties gultas pamatni, ir jāizprot stingrība, kas nepieciešama jūsu mugurai. Vairumam līstīšu pamatņu līstītes ir izliektas, nodrošinot vidēju stingrību.

Regulējamās gultas kļūst arvien populārākas, pateicoties savai funkcionalitātei. To var izmantot lasīšanai gultā, TV vērošanai vai medicīnisku iemeslu dēļ. Regulējamās līstītes darbojas pa daļām – jūsu kaklam, galvai vai pēdām. Atcerieties, ka ir nepieciešami īpaši matrači, tādēļ iegādājieties tos kopā.

Divstāvīgās gultas ir lieliskas, domājot par to, kā izvēlēties gultas rāmi jūsu bērniem. Tās ir praktiskas, vietu taupošas un jautras!

Stilīgākie gultas rāmji

Kad esat drošs, ka izvēlētais gultas rāmis sniegs labāko miegu, ir klāt patīkamākā daļa! Izvēlēties gultu, kas iederēsies jūsu interjera dizainā, sniedz vairākus variantus. Apdomājiet, kādi gultas rāmji ir stilīgi, taču iegādājieties tādu, kas būs aktuāls vienmēr.

Metāla gultas jūsu guļamistabai piešķirs romantisku noskaņu, turklāt tās nekad neizies no modes. Tradicionālākai pieejai, izvēlieties kamanveida gultu. Ar galvas atzveltni, kas ir augstāka par kājgali, kamanveida gultas visbiežāk ir izgatavotas no koka un tām ir ornamentu apdare.

Platformveida gultas ir tuvu zemei un tām ir vienkāršas dizaina līnijas. Ja vēlaties radīt modernu un minimālistisku guļamistabas iekārtojumu, šī ir īstā izvēle.

Bohēmas stila cienītāji var iegādāties gultu ar nojumi no koka vai metāla. Šīm gultām ir četri stabi, pie kuriem var piestiprināt jūsu mīļākos audumus bohēmiski sapņainai noskaņai. Veicot izvēli, noteikti pārdomājiet guļamistabas izmēru, lai neradītu pārpildītu izskatu.

Apvilktas gultas derēs tiem, kas izvēlas greznāku guļamistabas stilu. Ar audumu, ādu, samtu vai tvīdu apvilkta gulta ir izsmalcināta, turklāt tā jūsu guļamistabai piešķirs vintāžas stila noskaņu.

Šis ceļvedis, kā izvēlēties gultu, palīdzēs baudīt jums nepieciešamo miega kvalitāti. Tā kā gulta ir svarīgākā mēbele, tās izvēlē nepieciešams ieguldīt savu laiku un pūles. Mēs iesakām šo procesu padarīt jautrāku, izvēloties dažādus materiālus un stilus, lai radītu ideālu guļamistabas iekārtojumu.