Kā izvēlēties pusdienu galdu

Jūsu pusdienu galds ir galvenais dzīvojamās zonas elements, tādēļ, iegādājoties vai mainot galdu, to jādara rūpīgi. Ja domājat par to, kā izvēlēties pusdienu galdu, noteikti jāpiedomā pie jūsu vajadzībām.

Tieši pie galda notiek brīnišķīgas lietas – kopīgas ģimenes maltītes, darba uzdevumi, nākamā atvaļinājuma plānošana vai tikšanās ar draugiem. Izvēloties pusdienu galda formu, vissvarīgākais punkts ir funkcionalitāte, kas nodrošinās ērtu lietošanu turpmākiem gadiem.

Pusdienu galds var būt pamatīgs ieguldījums. Šajā pirkuma veikšanas ceļvedī jūs atradīsiet informāciju par to, kā izvēlēties ēdamgalda materiālu. Lai tas iederētos jūsu interjerā, ņemiet vērā mūsu padomus par to, kā izvēlēties pusdienu galda krāsu.

 

Pareizais izmērs

Izmērs ir atslēgas vārds, domājot, kā izvēlēties jūsu telpai piemērotu pusdienu galdu. Pievērsiet uzmanību jūsu telpas sniegtajām iespējām, lai radītu līdzsvarotu ēdamzonu. Masīvs ēdamgalds telpai var likt izskatīties pārpildītai, savukārt pārāk mazs galds nebūs praktisks.

Lai zinātu, kā izvēlēties pusdienu galda izmēru, jums jāizprot telpas iekārtojums. Pārliecinieties, ka galds ietilpst jūsu ēdamzonā un ka tas netraucē pārvietoties telpā. Standarta gadījumā ap katru sēdvietu būtu jābūt 100 cm platībai atvērta dizaina telpā. Lai atrastu savu galdu, apaļu vai taisnstūra, apskatiet šo izmēru ceļvedi:

  • Pie 120 cm diametra galda varēs sēdēt 4 personas
  • 150 vai 180 cm diametra galds ir piemērots 6 personām
  • 240 cm diametra galds nodrošinās pietiekami daudz vietas 8 personām.

Mēs iesakām netaupīt laiku vēlamā galda vizualizācijai telpā. Izmantojiet krāsotāja līmlenti vai kādas citas mēbeles, lai norobežotu pusdienu galda komplektam nepieciešamo platību. Novērtējiet, kā šis izmērs atbilst un veiciet pareizus mērījumus. Ja platība ir ierobežota, apdomājiet neliela, bet izvelkama galda iegādi. Lai galds lieliski iederētos telpā, svarīga ir arī tā forma. Noskaidrosim, kādas formas pusdienu galds ir labākais nelielai telpai.

 

Kā izvēlēties pareizās formas pusdienu galdu

Vairums no mums prāto, kādas formas pusdienu galds ir labākais – apaļš vai taisnstūra? Forma ir ne tikai estētiski būtiska, bet tā arī nosaka komforta līmeni. Paturiet prātā, ka galdam būtu jānodrošina 55-60 cm galda vietas katrai sēdvietai. Ja jūsu galds parasti tiks izmantots 3 personām, taču dažreiz vairāk, vispirms domājiet par savu komfortu ikdienā.

Apaļš vai ovāls galds radīs intīmāku atmosfēru, un tas lieliski noderēs nelielām sanākšanām. Turklāt tas lieliski iederēsies nelielās telpās, radot vieglu un gaisīgu ēdamzonas noskaņu. Lai papildinātu funkcionalitāti, izvēlieties izvelkamu galdu.

Ir vairāki labi iemesli, kādēļ taisnstūra vai kvadrāta formas pusdienu galdi ir tik populāri. Tie lieliski iederas lielās istabās, nodrošinot vairāk vietas pie galda un tie bieži vien kļūst par telpas centrālo elementu. Izteiksmīgās līnijas darbosies jūsu labā, ja vēlaties radīt iespaidīgu ēdamzonas izskatu.  

  

 

Pusdienu galdi un krēsli

Kad jāizvēlas pusdienu galds un krēsli, ir divas opcijas:

  • Iegādāties pusdienu mēbeļu komplektu – saskaņots galds un krēsli, kas sader gan stila, gan izmēra ziņā. Tas nodrošinās ideālu līdzsvaru un pareizu sēdvietu novietojumu.
  • Būt radošam: kombinējiet! Papildinot savu galdu ar dažāda stila krēsliem, jūs radīsiet unikālu izskatu.

Lai atrisinātu neizpratni par to, kuri krēsli derēs manam pusdienu galdam, vispirms nodrošiniet 30 cm atstarpi starp galda virsmu un krēsla sēdekli. Tādējādi krēslus ar roku balstiem varēs novietot zem galda, kad tie netiks izmantoti. Tāpat atcerieties, ka katrai personai ir nepieciešama 60 cm liela ēšanas platība. Prātojot par to, cik krēslus var novietot pie jūsu pusdienu galda, izmantojiet šo aprēķina metodi, lai atrastu pareizo atbildi.

Mēs iesakām izmantot solus gan taisnstūra formas galdiem, gan arī ovālajiem. Tie telpai liks izskatīties plašākai, vienlaikus nodrošinot vairāk vietas sēdēšanai. Mūsdienās šādi pusdienu soli ir ļoti populāri un tie var papildināt dažāda stila iekārtojumu – sākot ar modernu vai tradicionālu un beidzot ar minimālisma un bohēmas.

 

Lietas, kuras atcerēties

Ja vēlaties veikt gudru ieguldījumu savā pusdienu galdā, ir vēl dažas lietas, par kurām būtu jāpadomā. Izvelkams pusdienu galds vienmēr būs laba izvēle, ja jūsu platība ir ierobežota. Tas attiecas gan uz apaļas, gan taisnstūra formas galdiem. Tāpat izvelkams galds lieliski noderēs reizēs, kad uzņemat vairāk viesu. Izvēloties krēslus, pievērsiet uzmanību galda virsmas biezumam – aptuveni 2,5 cm.

Pārdomājiet sava jaunā pusdienu galda materiālu. Izvēlieties izturīgu materiālu, piemēram, koku vai pārstrādātu koku. Marmors vai mākslīgais marmors ir lieliska opcija pret skrāpējumiem noturīgam pusdienu galdam. Stikla galdi ir mūsu iecienītākie, ja vēlaties vairāk dienas gaismas tumšākā telpā. Nebaidieties eksperimentēt ar metālu – metāla un koka kombinācija vai tikai metāls ļaus izveidot radošu vietu jūsu pusdienu zonai.

Arī galda kājas ietekmē vietas daudzumu, kas nepieciešams ērtai sēdēšanai. Viena kāja vislabāk der apaļas vai kvadrāta formas galdam, nodrošinot vairāk vietas kājām. Vidēja izmēra taisnstūra galdam varat izvēlēties tievākas kājas, savukārt sastatņu veida kājas varat izvēlēties tad, ja telpa atļauj novietot lielu galdu.

Neskatoties uz to, ka ideālā pusdienu galda atrašana var aizņemt laiku, ņemiet vērā mūsu ieteikumus par to, kā izvēlēties pusdienu galdu, kas lieliski iekļausies jūsu dzīves stilā.