Noderīgas idejas, kā izvēlēties TV statīvu

Svaiga popkorna aromāts liek domāt par jautru filmu vakaru! Vai esat gatavs baudīt laiku, skatoties savu mīļāko TV pārraidi? Televizors ir centrālais dzīvojamās istabas elements, tādēļ ir svarīgi zināt, kā izvēlēties TV statīvu.

Vispirms novērtējiet sava televizora izmēru, lai izlemtu, kāds statīvs būtu piemērotāks. Tad pamēģiniet iztēloties, kā TV statīvs izskatīsies jūsu istabā. Atrodiet iespējamos variantus, kas būs piemēroti jūsu istabas izmēram, lai radītu līdzsvarotu interjeru. Neaizmirstiet par savām vēlmēm – padomājiet, kādā krāsā būtu jābūt jūsu TV statīvam. Lai veiksmīgi kombinētu stilus, pievērsiet uzmanību arī tam, no kāda materiāla būtu jābūt jūsu TV statīvam.

Ar visiem pieejamajiem variantiem, zināt, kā izvēlēties īsto TV statīvu, nav nemaz tik vienkārši. Taču tam nav jābūt sarežģīti. Mūsu ceļvedis palīdzēs; apskatiet mūsu ieteikumus ideālā TV statīva iegādei jūsu mājai.

 

Cik liels ir jūsu TV? – Pareizi izmēri sader 

Jūs droši vien domājat par to, kāda izmēra TV statīvs jums nepieciešams. Šis ir sākuma punkts. Ja jūs vēlaties iegādāties TV statīvu savam pašreizējam televizoram, vispirms nomēriet to. Statīvam ir jābūt liekākam par jūsu televizoru. Tas nodrošinās stabilitāti un estētisko līdzsvaru.

Daudzi cilvēki jautā, vai TV var būt platāks par statīvu. Atbilde ir nē! Pārliecinieties, ka statīvs ir lielāks, lai pasargātu savu televizoru no iespējama kritiena. Tāpat pievērsiet uzmanību plauktu dziļumam, jo tajos jābūt vietai jūsu TV un citu ierīču novietošanai. Turklāt lielāks statīvs ne tikai nodrošina drošību, bet arī vairāk vietas uzglabāšanai. Lai tehnoloģijas labāk iekļautos mājīgā interjerā, iegādājieties arī dekoratīvus elementus.

Novērtējiet arī ērtu skatīšanās augstumu. Ja jūs jautātu, cik augstam jābūt TV statīvam, atbilde ir vienkārša. Ekrānu jānovieto jūsu acu līmenī, kad esat apsēdies. Ekrāna centram būtu jābūt jūsu skatiena līmenī. Standarta televizora augstums ir aptuveni 106 cm, taču tas ir atkarīgs no sēdvietas. Ja ir nepieciešama lielāka elastība, varat apskatīt arī TV sienas stiprinājumus, kas ļaus pielāgot televizora augstumu.

Īpašs padoms: lai noskaidrotu pareizo skatīšanās attālumu, dubultojiet ekrāna izmēru. Piemēram, 50” (100 cm) televizora ekrānam jābūt vismaz 220 m attālumā no jūsu dīvāna.

Kā es izvēlos pareizā veida TV statīvu? 

Visa iepriekš sniegtā informācija jums palīdzēs izveidot ērtu zonu televizora vērošanai nebeidzamiem filmu vakariem. Viena lieta, ko vajadzētu iegaumēt, ir līdzsvarota interjera iekārtojuma būtiskums. Paskatieties sev apkārt, lai ieraudzītu, kāda veida TV statīvs iederēsies jūsu mājas iekārtojumā. Par laimi ir dažādi TV statīvu veidi, no kuriem izvēlēties:

  • TV konsoles
  • Atvērtu plauktu dizains
  • Sekcijas stila statīvs
  • TV skapītis
  • Sienas plaukts vai stiprinājums
  • Izklaides centri

TV konsole ir individuāla mēbele ar slēgtiem plauktiem. Parasti tā ir taisnstūra formas un nodrošina daudz vietas uzglabāšanai. Ja jums patīk minimālisma stils, izvēlieties atvērtu plauktu dizainu. Rāmis balsta vairākus atvērtus plauktus glītam izskatam un TV uzstādīšanas stiprinājumu. Šī ir lieliska opcija nelielām telpām, lai radītu gaisīgu dizainu.

Lielāka mēbele, sekcijas stila statīvs, nodrošina patiešām ietilpīgu vietu uzglabāšanai, pateicoties skapīšiem un plauktiem visapkārt televizoram. TV skapītis ir vintāžas iedvesmota mēbele, kas lieliski iederēsies bohēmas stila interjerā. Tā lielākā priekšrocība – iespēja noslēpt televizoru, kad tas netiek izmantots.

Tā kā jūsu istabas izmērs ir ļoti svarīgs, ir divas patiešām lieliskas opcijas katrām vajadzībām. Mazā telpā jūs varat izmantot sienas plauktu vai sienas stiprinājumu. Sienas plaukta dizains ir ļoti populārs, nodrošinot brīvu vietu uz grīdas un kārtīgu izskatu. TV statīvam ar ritentiņiem nepieciešama vēl mazāka platība, turklāt televizoru varēsiet pagriezt jums nepieciešamajā leņķī.

Ja jūsu istabā ir pietiekami daudz vietas, izklaides centrs varētu būt tieši tas, kas jums vajadzīgs. Šī ir masīva mēbele ar bagātīgu konstrukciju. Tai ir slēgti skapīši, atvērti plaukti, atvilktnes utt. Modernākam izskatam papildiniet to ar grāmatām, augiem vai citiem aksesuāriem.

TV statīvu izgatavošanā visbiežāk tiek izmantots koks un metāls. Esiet radošs, taču pārliecinieties, ka izvēlētais TV statīvs iederēsies jūsu mājas interjerā. Koks ir piemērotāks silti tradicionālam dizainam, savukārt metāls labāk iederēsies modernā dizainā. Domājiet arī par drošību un iegādājieties izturīgu statīvu, kas spēs izturēt jūsu televizora svaru.

 

Apsveramie aspekti

Jūsu televizors var būt centrālais elements, taču ne galvenais. Šajā gadījumā pievērsiet uzmanību telpas izkārtojumam. Ja jums ir kamīns, televizora novietošana var būt sarežģīta. Lai saprastu, kā izvietot mēbeles ar kamīnu un televizoru, ir vairākas iespējas. Novietojiet televizoru virs kamīna, izmantojot sienas stiprinājumus. Ja istabas izmērs to atļauj, jūs varat novietot savu televizoru pie pretējās sienas uz TV konsoles vai TV skapīša.

Uzstādot televizoru, neaizmirstiet par vadu sakārtošanas sistēmu. Estētikas nolūkā izvēlieties TV statīvu, kas ļauj noslēpt vadus. Turklāt statīvs ar vietu uzglabāšanai ļauj kārtīgi novietot arī citas elektroierīces, kas nepieciešamas TV tuvumā.

Ieguldiet laiku, lai atrastu labāko TV statīvu jūsu mājai. Ievērojiet mūsu ieteikumus un veiciet pirkumu, kas atbildīs jūsu vajadzībām un stilam.