Kā izvēlēties ideālos ēdamistabas krēslus

Katra vieta jūsu mājā ir svarīga. Jūsu māja izsaka, kas jūs esat, un tai būtu jums jāsniedz maksimāls mājīgums un komforts.

Jūsu ēdamzona ir īpaši svarīga, tāpat kā jūsu ēdamistabas krēsli. Šeit jūs dalāties maltītēs ar saviem mīļajiem, rīkojat vakariņas ar draugiem vai ieturiet lēnas brīvdienu brokastis. Tādēļ ēdamistabas krēsliem jābūt ērtiem un stilīgiem. Paturot šo prātā, šajā iepirkšanās ceļvedī mēs jums sniegsim nepieciešamos ieteikumus, lai palīdzētu izvēlēties pareizos ēdamistabas krēslus.

 

Nebaidieties kombinēt

Vienkāršākais veids, kā izveidot ēdamzonu, ir iegādāties ēdamistabas mēbeļu komplektu. Šis risinājums atrisina visas problēmas, taču visvairāk jautājumu par to, “kā izvēlēties saskaņotu ēdamistabas galdu un krēslus”. Taču šī nav vienīgā iespēja. Jūsu ēdamistabas galdam nav obligāti jābūt saskaņotam ar jūsu krēsliem. Tieši pretēji, jūs varat brīvi izmantot savu fantāziju ēdamzonas dizainā, krēslus iegādājoties atsevišķi. Nebaidieties eksperimentēt ar dažāda veida krēsliem savam pusdienu galdam.

Vai visiem ēdamistabas krēsliem savā starpā jābūt saskaņotiem? Vienīgais noteikums, kuru jums jāievēro, lai radītu harmonisku ēdamzonas interjeru, ir vienotu elementu izvēle, kas kopskatu padarīs harmoniskāku. Jūs varat izvēlēties īpaši ērtus ēdamistabas krēslus ar roku balstiem, un kombinēt tos ar soliem, taburetēm vai citiem krēsliem. Turklāt jūsu krēsliem nav jābūt komplekta daļai. Piemēram, koka un rotangpalmas krēsli ar polsterētiem krēsliem jūsu ēdamistabai piešķirs omulīgu noskaņu.

Izvēlieties pareizā izmēra ēdamistabas krēslus

Domājot par stilu, jūs varat izmantot savu radošumu un unikālo personību, lai izveidotu savu perfekto ēdamzonu. Taču noteikti nevajadzētu aizmirst par komfortu kā pirmo aspektu pirms ēdamistabas krēslu iegādes. Standarta ēdamistabas krēsla izmēriem vajadzētu atbilst parasta galda izmēriem. Ēdamistabas krēsla sēdekļa augstums ir aptuveni 45 cm, savukārt standarta galda augstums sasniedz 76-77 cm. Ja galds un krēsli ir izgatavoti pēc pasūtījuma, atcerieties, ka starp krēsla sēdekli un galda virsmu jāatstāj 30 cm atstarpe. Tas nodrošinās pietiekami daudz vietas jūsu ceļiem.

Vēl viens svarīgs izmērs, kuru jāpatur prātā, ir roku balstu augstums. Ēdamistabas krēsli ar roku balstiem atbilst standarta ēdamistabas krēsla izmēram ar 18 cm atstarpi no roku balsta līdz galda virsmai. Tā kā šādi krēsli ir ievērojami lielāki, tos vajadzētu varēt novietot zem galda efektīvākai telpas izmantošanai.

Nākamā lieta ir krēsla platums. Standarta izmērs ir starp 45 un 50 cm. Lai pareizi novērtētu, cik krēslus varat aplikt ap galdu, atstājiet 15 cm starp krēsliem, tādējādi nodrošinot vietu elkoņiem. Ikvienam būs ērta sēdēšana pie galda, turklāt jūsu ēdamistabas iekārtojums būs mājīgs un vienlaikus gaisīgs. Ja telpas platība ir ierobežota, jūs, protams, varat izmantot taburetes vai pusdienu solus. Tas noteikti atrisinās nelielas telpas problēmu. Izvēloties kombinēt mēbeles pats, jūs sev paverat nebeidzamas dizaina izveides iespējas, kas ir vērā ņemama priekšrocība.

 

Mums visiem patīk skaisti krēsli

Ķersimies klāt jautrākajai daļai – ēdamistabas krēsla izvēle, balstoties uz izskatu. Īsto krēslu atrašana var šķist sarežģīta, jo izvēles iespējas ir patiešām plašas. Taču bez panikas, jums tikai jānosaka:

  • Materiāls jūsu ēdamistabas krēsliem
  • Krāsa, kas iederēsies jūsu interjerā
  • Stils, kas sader ar jūsu gaumi

Ēdamistabas krēsli tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem. Populārākie ir izgatavoti no koka, metāla vai arī tie ir polsterēti un apvilkti ar audumu, ādu u.c.. Koka ēdamistabas krēsli ir ērti un izturīgi, tie iederēsies klasiskā dizainā un lieliski saderēs ar modernām detaļām. Labākais, ko tie sniedz, ir mājīgums ap galdu.

Metāla krēslus var izmantot vairākos stilos – sākot ar industriālu un beidzot ar francūžu iedvesmotu, romantisku stilu. Tie ir vienmēr aktuāli un vienkārši kopjami. Tāpat tos dažreiz var izmantot arī ārā.

Kā jau paredzams, polsterēti ēdamistabas krēsli nozīmē fantastisku komfortu. Pateicoties plašajam apdaru klāstam, tie iederēsies jebkurā ēdamistabas interjerā.

Kad esam tikuši līdz krāsai, eksperimentējiet ar dažādiem audumiem un materiāliem, lai redzētu, kas iederas jūsu vēlamajā iekārtojumā. Jūs vienmēr varat izvēlēties neitrālas krāsas un papildināt tās ar izteiksmīgiem toņiem vai rakstiem.

Kā jau minējām iepriekš, jūsu ēdamistabas krēsliem nav jābūt vienādiem. Mēs iesakām vispirms novērtēt kopējo ēdamistabas atmosfēru un mēģināt kombinēt dažāda stila krēslus. Papildu iedvesmai apskatiet mūsu mīļākos ēdamistabas krēslus zemāk.