Kafijas galdiņa iegādes ceļvedis: kā izvēlēties īsto

Iekārtojot dzīvojamo istabu, ir vairāki centrālie elementi, kuriem nepieciešama jūsu uzmanība. Piemēram, dīvāns, kas nodrošina jums nepieciešamo komfortu, atpūtas krēsls jūsu atpūtas brīžiem un lielisks TV skapītis. Tad vēl arī moderns paklājs, kas telpu padarīs harmoniskāku. Mēbele, par kuru bieži vien tiek aizmirsts, ir kafijas galdiņš. Tātad, kā izvēlēties labāko kafijas galdiņu?

Jūsu kafijas galdiņš ir tā mēbele, kas sasaista kopā visu dzīvojamo istabu. Kafijas galdiņš lieliski apvieno stilu un funkcionalitāti. Uz tā jūs varat novietot savu kafijas krūzi, mīļāko grāmatu, tālvadības pulti un tālruni. Un tas pat var noderēt kā ērts galdiņš vakariņām pie TV.

Vai jums nepieciešams jauns kafijas galdiņš? Tad mēs iesakām izskatīt mūsu ceļvedi par to, kā iegādāties kafijas galdiņu. Izlasiet visu, kas jums būtu jāzina, lai izdarītu labāko izvēli!

 

Pārliecinieties, ka izvēlaties pareizo izmēru

Ikvienas mēbeles iegāde sākas ar mērījumiem. Tā kā kafijas galdiņi lielākoties ir jūsu atpūtas krēsla vai pus dīvāna izmērā, to izmēriem ir jāatbilst. Parasti kafijas galdiņam jābūt tikpat augstam, kā jūsu dīvāns, vai līdz 5 cm zemākam par dīvāna sēdekli. Augstākiem dīvāniem nepieciešami augstāki kafijas galdiņi, jo īpaši tad, ja pie jums bieži viesojas ciemiņi. Šāds iekārtojums ļaus ērtāk novietot dzērienus uz jūsu kafijas galdiņa.

Domājot par to, kāda izmēra kafijas galdiņu jums būtu jāiegādājas, tā augstums nav vienīgais vērā ņemamais parametrs. Kā jau minējām iepriekš, jūsu kafijas galdiņam jāsader ar jūsu dīvānu, jo īpaši garumā. Tādējādi jūsu kafijas galdiņš būs funkcionāls no jebkuras dīvāna puses.

Pievērsiet uzmanību tam, lai ap galdiņu būtu pietiekami daudz vietas. Standarta izmēram, kas nodrošina ērtu vietu, lai pārvietotos, nepieciešama 30 līdz 45 cm atstarpe starp jūsu dīvānu un galdiņu. Ja jūsu TV statīvs atrodas pretī kafijas galdiņam, jums jāņem vērā arī 60 līdz 76 cm attālums starp TV statīvu un galdiņu. Tādējādi jums būs pietiekami daudz vietas, lai pārvietotos, un dzīvojamās istabas zona būs gaisīga un vienlaikus kompakta.

Lai iegādātos patiešām lielisku kafijas galdiņu, ir svarīgi novērtēt jūsu mēbeļu pašreizējo izkārtojumu. Tikpat svarīga ir arī galdiņa forma, jo dažādas formas izskatās un liek justies atšķirīgi.

Kāda ir jūsu ideālā kafijas galdiņa forma?

Šis pilnīgi noteikti ir atkarīgs no tā, kā izskatās pārējā telpa. Piemēram, ja jums ir bērni, tad labāk iegādāties apaļas vai ovālas formas kafijas galdiņu. Tie ir bērniem draudzīgi, turklāt tie izskatās lieliski, radot vairāk mājīguma, kā taisnstūra formas galdi. Apaļi un kvadrāta formas galdi lieliski iederēsies nelielā istabā, sniedzot ilūziju, ka telpa ir plašāka.

Savukārt, ja jūs meklējat kafijas galdiņu, kas iederēsies pieaugušu cilvēku dzīvojamā istabā, jūs varat eksperimentēt ar dažādām formām un stiliem. Taisnstūra formas un ovālie kafijas galdiņi būs lieliska izvēle plašākām istabām. Novietojiet vienu lielu taisnstūra formas galdu pie sava iespaidīgā dīvāna vai darbojieties ar 2 vai 3 galdiņiem, kas radīs spēcīgāku vizuālo ietekmi.

 

Materiāls un stils

Plašais kafijas galdiņu piedāvājums var jums likt apjukt, kad vēlaties atrast ideālo galdiņu. Koks joprojām ir viena no populārākajām izvēlēm kafijas galdiņa materiālam, jo tas ir vienmēr aktuāls. Ir tik daudz elementu, kas jūsu pirkumu padara unikālu. Klasisks sarkankoks iederēsies tradicionālā interjera dizainā, mango vai tīkkoka kafijas galdiņš labāk iekļausies bohēmas stila interjerā. Ja jums patīk koka amatnieku darbs, izvēlieties vintāžas stila mēbeli vai galdiņu no pārstrādāta koka.

Ja jums tuvāks ir modernais vai industriālais interjera dizains, arī šeit ir daudz variantu – stikls, metāls, stiklašķiedra vai marmors. Šo materiālu kafijas galdiņi izskatās fantastiski, turklāt tie ļauj izveidot radošu iekārtojumu. Taču atcerieties, ka stikla un metāla kafijas galdiņi ar asiem stūriem nav tik droši bērniem. Ja jums ir mājdzīvnieki, meklējiet galdiņu, kura virsmas tīrīšana ir vienkārša.

Tad vēl ir āda, samts un pat zīds. Jā, jūs varat iegādāties samta kafijas galdiņu, jo šie dārgie audumi pārvērtīs parastu taisnstūra galdiņu jūsu dzīvojamās istabas centrālajā elementā. Atkarībā no dizaina, šādi galdiņi iederas dažādos stilos, sākot ar retro un bohēmas un beidzot ar moderno (ādas galdiņi). Turklāt šo materiālu galdiņi jūsu istabā ienesīs eklektisko noskaņu, kas mūsdienās ir ļoti populāra.

Lai izvēlētos kafijas galdiņa krāsu, apskatiet savu esošo interjeru. Jūs varat eksperimentēt ar dažādām nokrāsām, lai uzsvērtu istabas priekšrocības. Stikla un marmora galdiņi lieliski iederas tumšākās telpās vai skandināvu stila interjerā. Dabīgie toņi iederēsies jebkurā kombinācijā, savukārt tumšie – klasiskā vai retro stilā.

 

Jūs kafijas galdiņa funkcionalitāte

Atcerieties, ka ideālais kafijas galdiņš ir ne tikai skaists, bet arī praktisks. Izmēģiniet galdiņu ar iestrādātu uzglabāšanas vietu vai plauktiem un atvilktnēm, kur varēs ērti glabāt tālvadības pultis un citas lietas, kuras vēlaties turēt sēdēšanas zonas tuvumā. Citiem kafijas galdiņiem ir ritentiņi, kas ļauj to vienkārši pārvietot. Tagad, kad zināt, kā izvēlēties ideālo kafijas galdiņu, apskatiet mūsu izvēli zemāk.