outdoor furniture material guide

Kā izvēlēties labāko materiālu āra mēbelēm

Kādi ir svarīgākie faktori, kas jāņem vērā, iegādājoties āra mēbeles? Lai izveidotu vietu, kas izskatās mājīga, svarīgs ir stils, jo tas atspoguļo jūsu personības aspektus. Arī komforts ir izšķirošs, tāpat kā katras mēbeles izturība. Tomēr āra mēbeļu materiāls ir tā īpašība, kas visus šos faktorus saista kopā.

Ja vēlaties uzzināt, kāds ir labākais materiāls āra mēbelēm, iesakām iepazīties ar vairākiem faktoriem, tostarp laikapstākļiem, tīrīšanu un kopšanu, kā arī pieejamību. Jums būs jādomā par labāko materiālu āra mēbelēm, kas ir noturīgs pret ūdeni un izturīgs, atkarībā no tā, kur jūs tās novietojat, un sezonas laikapstākļiem.

Mēs varam sadalīt visus iekārtojuma elementus, kas nepieciešami, lai izveidotu daudzfunkcionālu āra teritoriju, divās kategorijās: mēbeles un aksesuāri. Galvenās nepieciešamās mēbeles ir galdi, krēsli (vai mēbeļu komplekti), āra dīvāni vai sauļošanās krēsli un aksesuāri, piemēram, saulessargi, spilveni vai uzglabāšanas risinājumi. 

 

Pret laikapstākļiem noturīgas āra mēbeles: ceļvedis, lai atrastu labāko materiālu

Sezonu no sezonas, pret laikapstākļiem noturīgas āra mēbeles saglabā savu izskatu un izturību. Jums būs nepieciešamas ūdensizturīgas terases mēbeles, ja dzīvojat, piemēram, augstā mitruma zonā, kur ir daudz lietus. Tas ir tāpēc, ka mitri apstākļi var izraisīt koka mēbeļu puvi un bojāšanos, kas ir liela problēma, jo tas ne tikai sabojā jūsu iecienītākās dārza mēbeles, bet arī rada veselības apdraudējumu. Ja dzīvojat mitrā apvidū un tomēr dodat priekšroku koka mēbelēm, terases mēbelēm ieteicams izvēlēties apstrādātus cietkoksnes kokmateriālus.

Atkarībā no izvēlētā āra mēbeļu materiāla mitrums var izraisīt arī rūsu un koroziju, kā arī jūsu mēbeļu deformēšanos (formas maiņu). Piemēram, pulverkrāsots tērauds ir augstas mitruma izturības materiāls āra mēbelēm. 

Ja neesat pārliecināts, kāda veida āra mēbeles iegādāties, jo dzīvojat karstā klimatā, izvēlieties pret UV stariem izturīgas āra mēbeles, kas ir noturīgas pret dažādu laikapstākļu ietekmi. Ilgstoša atrašanās saulē var izraisīt mēbeļu izbalēšanu, plaisāšanu vai trauslumu. Lai izvairītos no šāda scenārija, sintētiskās rotangpalmas pinuma mēbeles ir labākā izvēle, jo tā ir viena no labākajām terases mēbeļu izvēles iespējām, kas būs noturīga pret dažādiem laikapstākļiem. 

Daži mēbeļu materiāli var izturēt sauli, taču tie ir neērti pārkaršanas dēļ (kā metāla mēbeles). Ja nevēlaties skarties pie karstām metāla mēbelēm vasaras karstumā, labāks variants varētu būt apstrādātas cietkoksnes terases mēbeles. Neaizmirsīsim par vējainiem apstākļiem; pārliecinieties, ka jūsu terases mēbeles ir pietiekami smagas, lai izturētu vēju, saglabājot stabilitāti.

 

Kāda veida āra mēbeles ir visizturīgākās?

Metāls bez šaubām ir izturīgākais terases mēbeļu materiāls. Pateicoties savai izturībai, tas var izturēt vairumu laikapstākļu un tikt izmantots inovatīvu mēbeļu dizainu radīšanai. Metālu var arī viegli kombinēt ar citiem materiāliem (piemēram, koku vai stiklu), lai radītu elegantu izskatu. 

Koks ir vēl viens lielisks variants izturīgām terases mēbelēm. Jūsu āra mēbelēm ir atšķirīgas kopšanas prasības atkarībā no koksnes veida. Akācijas koks ir populāra izvēle, taču tas tik labi neiztur laikapstākļu ietekmi kā tīkkoka mēbeles.

Plastmasas dārza mēbeles varētu nederēt tiem, kam svarīga estētika, taču tās noteikti atbild uz jautājumu, kuras dārza mēbeles kalpo visilgāk. Plastmasa nodrošina arī plašu dizaina elastību, jo to var izgatavot jebkurā formā, izmērā vai krāsā. Aplūkosim tuvāk katra šī jaukā āra mēbeļu materiāla priekšrocības un trūkumus.

 

Pinumu un rotangpalmas terases mēbeles

Mēs iesakām sintētiskas rotangpalmas pinuma dārza mēbeles dārza iekārtojumam, tās ir neticami izturīgas pret laikapstākļiem, viegli tīrāmas un videi draudzīgas. Salīdzinot ar dabīgo pinumu un rotangpalmu, šī āra materiāla sintētiskā forma ir izstrādāta tā, lai izturētu dažādus laikapstākļus, vienlaikus to ir ļoti viegli kopt un tas izskatās gluži kā tā dabīgais līdzinieks. Visu laikapstākļu rotangpalmas/pītās mēbeles, kas ir izgatavotas no sintētiskiem polietilēna sveķiem, ne tikai lieliski izskatās, bet arī sniedz daudz priekšrocību. Jūs varat, piemēram, turēt šāda veida sintētiskās rotangpalmas mēbeles saulē vai mitros apstākļos, nebaidoties, ka tās tiks sabojātas. 

Tāpat pret laikapstākļiem noturīgais rotangpalmas pinums ir izturīgs pret izbalēšanu, viegli tīrāms un viegls, tāpēc tas ir ideāli piemērots, ja dzīvojat vietā, kur ir mazs vēja stiprums. Pret laikapstākļiem noturīgais rotangpalmas pinums ir vispiemērotākais materiāls dārza dīvāniem vai atpūtas mēbeļu komplektiem, kā arī stilīgiem dārza aksesuāriem, piemēram, skaistām laternām vai groziem, tā dabiskā izskata un krāsas dēļ.

*Kopšana un uzturēšana: regulāri izsūciet rotangpalmas pinuma āra mēbeles, izmantojiet suku, lai iztīrītu putekļus no plaisām, un noslaukiet tās ar maigām eļļas bāzes ziepēm.

wicker and rattan garden furniture

 

Klasiskas koka dārza mēbeles

Nevaram nepamanīt, ka koka terases mēbeles min uz papēžiem. Koka dārza mēbeles ir iecienītas dārzā, jo tās ir vienmēr aktuālas un skaistas. Koka dārza mēbelēm ir nepieciešama īpaša kopšana, ja vēlaties tās baudīt vēl gadiem ilgi. Ideālā koksne āra mēbelēm ir tāda, kas spēj izturēt saules un lietus ietekmi. 

Populāri ir skujkoki, piemēram, priede un ciedrs, taču tie regulāri jāapstrādā ar spiedienu un jākopj. Savukārt cietkoksne ir labāka izvēle jūsu āra sauļošanās krēsliem vai mēbeļu komplektiem. Pateicoties augstajam dabīgās eļļas saturam, kas padara to ūdensizturīgu, tīkkoks ir viena no labākajām izvēlēm. Kad dārza koka mēbeles netiek lietotas, iesakām tās pasargāt no lietus vai saules radītiem bojājumiem, uzglabājot mēbeles vai izmantojot āra mēbeļu pārsegus, neatkarīgi no tā, cik izturīgs ir koka veids. Tā mēbeles izskatīsies kā jaunas ilgu laiku.

*Kopšana un uzturēšana: lai pasargātu koka dārza mēbeles no elementu ietekmes, viss, kas jums jādara, ir regulāri jāuzklāj plānu eļļas vai vaska kārtu un jānotīra tās ar ziepjūdeni.

wooder garden furniture

 

Vai metāla terases mēbeles ir labākā izvēle?

Metāla terases mēbeles ir ārkārtīgi izturīgas un var tikt izmantotas gadu no gada. Daži metāli ir labāki āra mēbelēm nekā citi, atkarībā no klimata un lietošanas regularitātes. Piemēram, pulverkrāsots nerūsējošais tērauds ir izturīgāks pret UV starojumu nekā dzelzs. Bet, ja jūs dzīvojat vējainā apvidū un vēlaties radīt mājīgu kafejnīcas atmosfēru savā dārzā, izturīgs kaltas dzelzs bistro mēbeļu komplekts varētu būt īstā izvēle.

Metāls ir lieliska izvēle izturīgām terases mēbelēm, tomēr tam ir zināmi trūkumi. Jums būs jāpārbauda jūsu āra mēbeļu ideālo svaru, tās nedrīkst būt pārāk smagas (ja izgatavotas no kaltas dzelzs, piemēram). Lai no tā izvairītos, vieglais alumīnijs varētu būt piemērotākais materiāls. Citi metāli, piemēram, nerūsējošais tērauds, ir izturīgi pret koroziju un rūsu; šis materiāls varētu būt atbilde uz jautājumu, kuras āra mēbeles kalpo visilgāk.

*Kopšana un uzturēšana: ja izvēlaties metāla āra mēbeles, viss, kas jums jādara, ir uzturēt tās tīras, regulāri noslaukot ar ūdeni un maigām ziepēm.

metal garden furniture

 

Plastmasas āra mēbeles: izskatās kā jaunas, sezonu pēc sezonas

Plastmasas terases mēbeles kļūst arvien populārākas pareizo iemeslu dēļ. Šis āra mēbeļu materiāls lielākoties ir izgatavots no polietilēna (PE), kas ir gan izturīgs, gan viegls. Tā kā materiāls nodrošina plašu estētisko izvēles klāstu, jūs varat izveidot dažādu stilu iekārtojumu, sākot no moderna līdz pat bohēmas. 

Plastmasas āra mēbeles ir izturīgas pret bojājumiem un karstumu, tāpēc jums nekas nav jādara, lai tās būtu drošībā. Izvēloties saliekamus plastmasas krēslus, jūs varēsiet tos uzglabāt, kad tos nelietojat vai vējainās dienās. 

*Kopšana un uzturēšana: ātri noslaukiet ar ziepjūdeni ik pa laikam, lai saglabātu jūsu plastmasas dārza mēbeļu izskatu uz ilgu laiku.

plastic garden furniture